Strona Główna > Faber
W kominkach od 1844

Faber produkuje wysokiej jakości kominki, gdzie wszystkie posiadają certyfikat CE. Kominki Faber sprzedawane są w wielu krajach przez starannie wybranych dealerów i partnerów. Nasze warunki gwaranacji są zgodne z wymogami kraju, w którym nasi dystrybutorzy i partnerzy działają. Faber jest częścią irlandzkiej grupy Glen Dimplex, największy producent ogrzewania elektrycznego na świecie.

Jan Gerrits Faber założył fundacje w mieście Franeker (Holandia) na potrzeby powstania kuźni Faber. Poprzez odkrycie złóż naturalnego gazu w Slochteren spowodowało to zapotrzebowanie na kuchenki gazowe w 1960 roku. Faber przewidział to wprowadzając nowe techniki i produkty. Przez następne lata stał się liderem na rynku pieców kominkowych. W roku 1996 Faber był pierwszą firmą która wprowadziła zamkniętą technikę spalania na rynek, która została później przyjęta przez wielu producentów.

Od roku 2000, firma Faber jest częścią irlandzkiej grupy Glen Dimplex, największym na świecie producentem elektrycznych grzejników i kominków. Grupa zatrudnia łącznie ponad 9000 pracowników, a obrót wynosił ok. 2,1 mld euro. Oprócz swojej głównej siedziby w Holandii (Heerenveen), Faber ma również zakłady w Belgii i Niemczech oraz eksportuje swoje produkty do 16 krajów europejskich. Od 1 kwietnia 2012 firma zmieniła nazwę na Benelux Glen Dimplex i także oprócz marki Faber posiada takie jak Carmen, EWT, Morphy Richards, Piece Belling, Dimplex i Nobo część Glen Dimplex Benelux.