Strona Główna > Technologie
Unikalne palniki gazowe
Firma Faber inwestuje dużo czasu na badania w celu opracowania najwydajniejszego płomienia dla kominków gazowych. Dzięki tej inwestycji mamy opatentowane 4 specjalne palniki, które mają swoje unikalne cechy.


The Log Burner®
Posiada komplet ceramicznych polan gdzie płomień jest skierowany w środek tego kompletu. The Log Burner® można porównać z małym paleniskiem.
The Flat Burner®
The Flat Burner® posiada także zestaw ceramicznych polan lub kamyki. Płomień rozprzestrzenia się na całą szerokość paleniska, oferując wysoką wydajność. Dodatkowo do wyboru na gaz ziemny lub LPG.
The Emberded Burner®
Płomień na całej szerokości palnika, w eleganckim kształcie łuku. Dostępny z ceramicznymi polanami lub kamykami.
The Faber Step Burner®
The Faber Step Burner® jest najbardziej rewolucyjnym palnikiem na rynku opracowanym przez firmę Faber gdzie ogień może być regulowany w sposób wyjątkowy. Z pełną mocą, płomienie widoczne są po całej szerokości palnika. Podczas gdy wymagane jest mniej ciepła, ogień jest wyśrodkowany w środku palnika. Przy ustawieniu płomieni o jeden poziom mniej stają się coraz mniejsze ale wciąż dają efekt płonącego ognia o wspaniałej atmosferze. Dodatkowo kominek gazowy nie będzie już emitował dużo ciepła, więc nawet w miesiącach letnich temperatura pozostanie na przyjemnym poziomie.